دستگاه تصفیه هوا خانگی و صنعتی و نقش مهم آن در سلامت افراد این روزها به موضوع بحث در بسیاری از محافل تبدیل شده است. دلیل این موضوع را علاوه بر گسترش آلودگی هوا و افزایش جمعیت، می‌توان به شیوع کرونا و افزایش مشکلات زیست محیطی نسبت داد.

View this post on Instagram

A post shared by SHAMIM | شمیم (@shamim.ion)

تصفیه هوا به روش یونیزه کردن

 جدیدترین نمونه‌ها با قابلیت وسیع و کامل تصفیه هوا، کلیه عوامل مضر را از هوا جدا کرده و آنها را به‌طور کامل از بین می‌برند.

این عمل بدون استفاده از فیلتر و با روش یونیزه کردن اجزای موجود در هوا صورت گرفته و نتایج چشمگیری از آن حاصل می‌شود. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان بابت حذف فیلترها، این شیوه از مکانیسم مدرن‌تری نسبت به روش‌های کلاسیک برخوردار است و توانایی بیشتری در پیشگیری از بروز عوارض ناشی از تنفس هوای ناسالم دارد.

در نوع ایرانی دستگاه تصفیه هوا که توسط برند شمیم ابداع شده، با استفاده از خاصیت یونیزه کردن ذرات یون مثبت، علاوه بر امحاء ذرات مضر موجود در هوا، آنها را به یون‌های منفی نیز تبدیل می‌کنند. این مزیت علاوه بر پاکسازی هوا به تولید عوامل مفیدی می‌انجامد که در ارتقای سطح سلامتی موثرند.

View this post on Instagram

A post shared by SHAMIM | شمیم (@shamim.ion)

عمل یونیزاسیون ذرات آلاینده، با بمباران یون‌های مثبت و تغییر ماهیت آنها انجام می‌شود و کاربران را از مزایای یون‌های منفی نیز برخوردار می‌کند.

مواردی مانند تنظیم الگوی خواب که با کاهش هورمون اضطراب (سروتونین) در خون حاصل شده و به آرامش فرد و ثبات خلق و خو منجر می‌شود.

از دیگر فواید این دستگاه تصفیه هوا می‌توان به بهبود تنظیمات داخلی بدن نظیر دستگاه گردش خون و سیستم تنفسی اشاره کرد که در دراز مدت تاثیرات مثبت فراوانی در پی دارد.

حضور شمیم در نمایشگاه بین المللی تهران

بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ؛ فنآوری و فن بازار .
محل دائمی نمایشگاه های تهران سالن شماره ۶ غرفه پارک علم و فناوری
۲۳ تا ۲۶ آذر 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *